August 4, 2021 23:10
Македонија

СДСМ и Заев воведуваат нов данок при увоз на дизел гориво, дизелот трајно ќе поскапи за 4 денари

СДСМ и Зоран Заев откако го испразнија буџетот и ја презадолжија државата, сега ги зголемуваат даноците за народот да го плаќа долгот кој го направија.

Со ребалансот на буџетот Заев предлага воведување на нова давачка, нов данок, надомест при увоз и производство на дизел гориво од 4 денари по литро. Со овој нов данок дизел горивата трајно ќе поскапат за 4 денари.

Заев планира од ваквата мерка за половина година да собере скоро 27 милиони евра, односно околу 54 милиони евра за една година.

Народот е тој кој е најпогоден од поскапувањето на дизелот заради новиот данок. Земјоделците, транспортерите и граѓаните во целост се тие кои ќе го понесат товарот на данокот на Заев.

4 години со Заев, 4 години беспарица, 4 години украден живот. Доста е!

GogoAnime Watch anime online, English anime online - Gogoanime. Watch Koi Kaze Episode 13

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE. Biohazard 4: Incubate (Dub) Episode Full

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Watch Sword Oratoria: Is it Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? On the Side (Dub) Episode 12

KissAnime Peatix: https://peatix.com/user/8590156/view