July 23, 2021 21:42
Македонија

СДСМ заедно со граѓаните гради европска иднина, ВМРО-ДПМНЕ дејствува на штета на државните и националните интереси

Додека владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев прават дипломатска офанзива за деблокирање на евроинтегративниот процес, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да дејствува на штета на државните и националните интереси.
СДСМ заедно со граѓаните гради европска иднина и општество на еднакви шанси за сите.
Со лажни вести, шпекулации и конструкции ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски се става на спротивната страна од евроинтеграциите на државата.
Очигледно е дека Мицкоски стравува од можен успех на државата па затоа по секоја цена се обидува да ги поткопа меѓународните позиции.
Ништо ново од Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, секогаш кога државата прави чекор напред тие ги интензивираат лажните вести и деструкциите, класично антидржавно и антинародно дејствување.
Тоа граѓаните го препознаваат затоа Мицкоски е шест пати поразуван затоа одново ќе биде поразен.
ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски уште долго ќе останат во опозиција.

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Pokemon: Pokemon Ranger and the Temple of the Sea (Dub) Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Chrono Crusade: Azmaria's Lessons (Dub) Episode 11

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Watch Cop Craft: Utsukushiki Onna Kishi! Toraware no Yousei wo Oe! Episode Full

KissAnime Credly: https://www.credly.com/users/kissanimemx/