August 5, 2021 03:04
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е истата деструктивна партија на спротивната страна од интересите на граѓаните и државата

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е истата деструктивна партија на спротивната страна од интересите на граѓаните и државата

Скопје, 17 јуни 2021
ВМРО-ДПМНЕ може да се премачкува со сите можни бои, во реалноста, тоа е партија која работи на штета на интересите на граѓаните и државата.
И сто слогани да ископираат од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не можат да излезат од режимската матрица и одбраната на криминалот.
Мицкоски не може да понуди ништо ново, се е веќе видено и прочитано од граѓаните.
Граѓаните одамна го прочитаа неискрениот, нечесен и неодговорен однос на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, затоа редовно ги казнуваат на избори, затоа и последните анкети покажуваат дека им следува нов пораз на локалните избори.
Се што знаат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ е да шират лажни вести, да блокираат и да работат на штета на државните и националните интереси.
Затоа уште долго ќе останат во опозиција и ниедно пребојување нема да им помогне.
Центар за комуникации со јавноста на СДСМ

____________________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. WataMote: No Matter How I Look At It, It's You Guys' Fault I'm Unpopular! (https://wcostream.cc/m/qjE) Episode 12

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Dogtanian and the Three Muskehounds (Dub) (https://animeflix.nl/m/Lq7M) Episode 26

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD. Descendants of Darkness (Dub) (https://animeheaven.pro/m/ypmN) Episode 13

KissAnime Cplusplus: https://www.cplusplus.com/user/Kissanimemx/