Македонија

СДСМ: Бидејќи Мицкоски доби 33 илјади квадратни метри државно земјиште од Владата на Груевски за бизнисот со хидроцентрали треба да ги врати парите назад кај граѓаните

Бидејќи доби 33 илјади метри квадратни државно земјиште од Владата на Никола Груевски, за бизнисот со хидроцентрали, конзорциумот во којшто учествуваше, Христијан Хидро Мицкоски треба да каже колку пари заработи низ годините и сите да ги врати назад кај граѓаните.

Зошто не излезе Мицкоски и да каже колку пари заработи? Колку се збогати за овие години со помош на одлуките на Владата на Никола Груевски?
Граѓаните знаат дека Мицкоски му беше советник за енергетика токму на Груевски, за што и ДКСК има отворено предмет за неговите хидроцентрали.
ВМРО-ДПМНЕ партијата симбол за наместени тендери, заткулисни игри  и криминали нема никаков кредибилитет да зборува за приватни бизниси после 11 години правење бизнис од државата.
Претседателот Заев нема удел во ниту една компанија, лагите на ВМРО-ДПМНЕ се провидни.
Ниту една споредба со работата на приватни компании сопственост на членови на семејството на претседателот Заев не држат воопшто.
Фирмите работат законски и дополнително немаат добиено ниту денар буџетски средства, не учествуваат на ниту еден тендер и не добиваат пари од државата.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Bleach Episode 359

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

watch anime dub ANIMEFLIX To Your Eternity

stream anime online Hunter x Hunter (2011) (Dub)

watch anime online ANIMEFLIX Record of Ragnarok

tải go88