Uncategorized

СДСМ бега од фактот дека нивната неспособност уби 8 илјади луѓе, порано беше Наќе, сега Пецак им е виновен

Сопштение до јавност, реакција на прес конференција на Богданка Кузеска

СДСМ дефокусира од фактот дека со нивната неспособност убија 8 илјади луѓе, порано беше Наќе крив, сега Пецак им е крив.
Ова е истото СДСМ, чиј што претседател Заев и министер Филипче преговараа за провизии од вакцини, на кои луѓе им умираа за кислород, им се палеа болници и луѓе живи гореа.

СДСМ сака народот да заборави ма целата нивна неспосбност.

А што се однесува на случајот кој што сакаат да го фабрикуваат ококу градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков. Пецаков на 19 јануари се тестира за потреби од патување, а се изолира веднаш по добивањето на резултатот, СДСМ ќе одговараат за клеветите што ги шират.

Градоначалникот Кирил Пецаков на 19 јануари направил тестирање за КОВИД за потребите од патување во странство со цел добивање на сертификат, а не затоа што чувствувал симптоми. Веднаш по добивањето на резултатот, кој го добил доцна во денот, а на кој бил позитивен се изолирал.

Два дена по првиот тест градоначалникот Пецаков прави втор тест, на кој истиот е негативен.

И двата теста се спроведени во Центарот за јавно здравје во Охрид, од каде и се шират сите небулози.

Во наредниот период градоначалникот Пецаков ќе покрене постапки за клевета. СДСМ фабрикува случај каде што нема. И за тоа ќе има одговорност за сите инволвирани во фабрикувањето на лагата.

watch anime free. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

free anime Death Note

watch anime dub Redo of Healer

AnimeHeaven Record of Ragnarok

animeheaven AnimeHeaven Naruto (Uncropped) (Dub)