January 28, 2022 23:35
Хроника

СВР Тетово исклучи од сообраќај осум неисправни автобуси и комбиња

Осум неисправни возила, од кои три во Тетово и пет во Гостивар, откриле и санкционирале полициски службеници на СВР Тетово во акциската контрола на техничката исправност на возила што вршат jавен превоз на патници, претежно автобуси и комбиња.

Шест од санкциоираните возила, по три од Тетово и Гостивар, имале неисправни сопирачки. Едно возило од Гостивар било со неисправен уред за управување, а едно исто така од овој град со неизвршен технички преглед.

-Сите неисправни возила исклучени се од сообраќај и изготвени им се соодветни поднесоци.При контролата, исто така, санкционирани се и четири други видови сообраќајни прекршоци, по две во Тетово и во Гостивар, соопшти МВР.

watch anime free. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak The Rising of the Shield Hero (Dub)

anime website AnimeFreak Attack on Titan Season 3

watch anime dub AnimeFreak Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

anime websites AnimeFreak The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

Naruto: Shippuden (Dub)