September 22, 2019 22:08
Хроника

СВР Скопје: Казнети 46 несовесни мотоциклисти

Полицијата казнила 46 несовесни мотоциклисти, информира МВР. Акциската контрола за откривање на прекршоци што ги прават возачи на мотоцикли била извршена вчера од 18.30 часот до утрово до 1.30 часот.

При контролата санкционирани се 46  возачи на мотоцикли, за што им се издадени прекршочни платни налози.

Исто така, откриени се и 35 останати прекршоци, за што се издадени 27 мандатни платни налози и осум прекршочни платни налози.

Нови вести

Помор на риби во Вардар, инспекторите на терен

Filip

Сопатници повредени при излетување на автомобил од патот Охрид – Кичево

Igor

Пред кафуле на „Партизанска“ кавга преминала во физичка пресметка

Igor