October 23, 2021 01:11
Хроника

СВР Скопје: Казнети 12 возачи за брзо возење

СВР Скопје вчера казнила 12 возачи бидејќи управувале возила со брзина поголема од дозволената. Полицијата од сообраќај исклучеила и 14 возачи. Од нив, 13 затоа што управувале возила без возачка дозвола и еден возач – почетник, кој не ги почитувал законските ограничувања.

Од сообраќај се и 22 возила бидејќи 17 биле нерегистрирани, четири возила затоа што биле технички неисправни и едно возило поради претовар.

Санкционирани се осум возачи поради поминување на крстосница на црвено светло, седум поради недавање првенство на минување на пешаци, еден возач поради неправилно престројување, шест возачи на мотоцикли поради неносење заштитен шлем, четири возачи поради неносење сигурносен појас за време на управување на моторно возило и 11 возачи поради користење на мобилен телефон при управување на возило.

Полицијата казнила и еден пешак кој поминал коловоз на црвено светло.

Во текот на изминатиот ден издадени се 80 мандатни платни налози и 49 возила се подигнати со специјално возило „пајак”.

Website https://4anime.biz: Watch First Squad: The Moment of Truth 4anime Episode Full 4anime

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Watch Mobile Suit Gundam: Hathaway's Flash Episode Full

AnimeKisa: Burn Up! (Dub) anime episode Full online free at https://animekisa.in watch anime online

Projectlibre: https://www.projectlibre.com/users/animefreakws

Bbpress: https://bbpress.org/forums/profile/kissanimemx/