August 2, 2021 20:35
Македонија

Свеченост по повод доделувањето Орден за заслуги на Горан Стефановски, Зафир Хаџиманов, Ремзи Несими и Живко Мукаетов

Претседателот Стево Пендаровски, утре – 23 јули 2021 година, петок, на свеченост во Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија ќе ги одликува Горан Стефановски, Зафир Хаџиманов и Ремзи Несими, постхумно, и Живко Мукаетов со Орден за заслуги за Република Северна Македонија.

Горан Стефановски постхумно се одликува за исклучителен и неповторлив придонес во континуитетот и во осoвременувањето на книжевното културно наследство.

Зафир Хаџиманов постхумно се одликува за огромниот придонес во специфичниот полижанровски развој во сферата на уметничкото творештво.

Ремзи Несими постхумно се одликува за неговиот траен придонес во филолошките науки и албанологијата во Република Северна Македонија и во светот воопшто.

 

Живко Мукаетов се одликува за професионалните стандарди во фармацевтската индустрија и за неговата филантропска култура и општествена одговорност.

AnimeFLV: Black Jack (TV): Hizouban Specials anime episode Full online free at https://animeflv.uk animeflv

WCOStream: Maria†Holic Alive anime episode 12 online free at https://wcostream.cc wcostream pokemon

Website https://4anime.biz: Watch Majime ni Fumajime Kaiketsu Zorori 4anime Episode 97 haikyuu 4anime

Gfycat: https://gfycat.com/@kissanimemx

Yemle: https://yemle.com/profile/animefreakws

Forum cs-cart: https://forum.cs-cart.com/user/145099-gogoanimelol/