April 11, 2021 11:02
Спорт

„Светците“ го налутиле Меси, па тој ќе остане во Барса

Најчитаниот шпански весник Марка денска излезе со тврдење дека еден од најдобрите фудбалери на денешницата, капитенот на барселона, Лионел Меси ќе остане на „Камп Ноу“. Марка објави анализа од која заклучува дека капитенот на Каталонците нема да замине од Барселона на крајот од сезоната кога ќе му заврши договорната обврска.

Како како главен аргумет во својата анализа Марка го потенцира заминувањето на претседателот Бартомеу и новите избори за прв човек на торфејниот тим од кого се очекува да ја врати победничкат атмосфера на „Камп Ноу“. Засилувањата кои треба да пристигнат по желбата на Меси и на крајот револтото кој „светците“ го создадоа кај Аргентинецот  со тоа што францускиот првак  ПСЖ постојано се фали дека ќе го доведе во своите редови. Блиски луѓе на семејството на Меси тврдат дека односот на Французите и фалењето на насловните страници низ медиумите дека Аргентинецот сигурно доаѓа во Париз многу го налутиле и пресудило тој да се одлучи да остане во Барселона.

Watch So I'm a Spider, So What? Episode 5 at website https://animefreak.ws. See more watch anime online

Watch Dr. Stone Episode 11 (https://kissanimeonline.com/m/8qKz/ep-11) at KissAnime darling in the franxx kissanime