October 19, 2021 05:00
Спорт

Светскиот првак во скок со стап позитивен на Ковид-19, австралиски атлетичари во изолација

Двајца атлетичари во скок со стап го завршија настапот на Олимписките игри во Токио уште пред да почнат поради позитивни тестови на коронавирус, а неколку членови на австралискиот тим се во изолација.

Како што јавија светските медиуми, олимпиското натпреварување во скок со стап ќе биде посиромашно за двократниот светски првак Сем Кендрикс, како и за аргентинскиот натпреварувач Герман Чиаравиљо.

Неколку членови на австралискиот тим, кои биле во контакт со Кендрикс, се во изолација како мерка на претпазливост.

– Членовите на австралиската делегација се изолирани во своите соби по веста за позитивен наод на Ковид-19 кај американскиот атлетичар, соопшти Австралискиот олимписки комитет.

Website https://animepahe.cc: Watch Burst Angel animepahe Episode 24 animes online

Website https://kissanime.mx: Watch Kaleido Star (Dub) kissanime Episode 51 kissanime black clover

AnimeKisa: Fei Ren Zai anime episode 48 online free at https://animekisa.in watch anime online

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Recordsetter: https://recordsetter.com/user/gogoanimelol

Atlas dustforce: http://atlas.dustforce.com/user/animefreakws