November 14, 2019 00:37
Култура

„Свадбата на Фигаро“ во МНТ

На репертоарот на МНТ вечерва од 20 часот е претставата „Свадбата на Фигаро“. Во главните улоги настапуваат Нино Леви, Сашка Димитровска, Сашко Коцев и други.

 

Билетите чинат 300 денари

Нови вести

Наградата Одисеј за Човекови права на Советот на Европа за „Господ постои, името и е Петрунија”

Filip

Во Прилеп промовирана „Утро во Франкфурт” на Мирјана Стојановска

Filip

Лидија Вуќичевиќ со хит комедијата „Чекајќи го министерот” во Струмица

zane