March 1, 2021 11:03
Спорт

Саутемптон по 119 години исфрли бранител на трофејот во ФА купот

Англискиот фудбалски ФА куп сезонава ќе добие нов владетел, откако бранителот на трофејот Арсенал загуби попладнево во шеснаесетфиналето од Саутемптон со 1:0.

Домаќините обезбедија пласман во следната рунда благодарение на автоголот на Бразилецот Габриел во 24 минута.

Со триумфот Саутемптон успеа да елиминира актуелен освојувач на англискиот ФА Куп, првпат во клупската историја од 1902 година.

Саутемптон во осминафиналето го чека уште една премиерлигашка пресметка, против Вулверхемптон.

I'm standing on 1,000,000 lives. (https://funimationfree.com/m/5Q1k) Episode 12 at Funimation one piece eng dub

Dragon Ball (Dub) (https://animeflix.nl/m/KbR) Episode 153 at website https://animeflix.nl. See more animeflix sailor moon