January 16, 2022 21:16
Спорт

Саутгејт ќе продолжи да ја предводи Англија до 2024 година

Селекторот на фудбалската репрезентација на Англија, Герет Саутгејт и официјално го обнови договорот со „Гордиот Албион“. Тој ќе ја води репрезентацијата до 2024 година, кога завршува Европското првенство, објави „Скај спортс”.

Претходниот договор на Саутгејт со репрезентацијата беше пресметан до 2022 година со плата од три милиони евра годишно. Според новиот договор, како што пишуваат медиумите, Англичанецот ќе добива по пет милиони по сезона, што ќе го направи најплатен тренер во историјата на националниот тим.

Саутгејт ја предводеше репрезентацијата на Англија во 2016 година. Под негово водство, тимот стигна до полуфиналето на Светското првенство 2018 година, а играше и во финалето на Евро 2020 година. 

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 6

AniWatch Horimiya (Dub) Episode 5

AniWatch BANANA FISH

AniWatch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

My Hero Academia Season 5 Episode 18