July 26, 2021 03:52
Спорт

Саутгејт: Ги разочаравме англиските навивачи

Англискиот селектор Герет Саутгејт изјави оти е „фрустриран” од ремито без голови во синоќешниот натпревар против Шкотска во рамки на второто коло од групата Д на ЕУРО2020.

– Тоа беше фрустрирачка ноќ за нас. Знаеме дека можеме подобро, но мора да и оддадеме почит на Шкотска, која храбро се бранеше и играше добро. На крајот не сторивме доволно за победа, а кога веќе не победивме, беше важно да не загубиме, изјави Саутгејт.

Тој истакна оти е свесен дека исходот од „битката за Британија” не ги задоволил навивачите на Гордиот Албион.

– Свесни сме дека ова е разочарување за нашите навивачи, но ќе се подобриме за следниот натпревар, порача англискиот селектор.

Англија во последното, трето, коло од групната фаза ќе игра против Чешка во Лондон, додека Шкотска во Глазгов ќе биде домаќин на Хрватска.

По воведните две кола во групата Д, води Чешка со 4 бодови, пред Англија, која има ист број на бодови но послаба гол-разлика, додека Шкотска и Хрватска имаат по еден бод.

4Anime Watch anime online, English anime online HD. Crayon Shin-chan Movie 08: Arashi wo Yobu Jungle Episode Full

Watch anime online for free at AnimeFreak old animefreak. Hoshi ni Negai wo: Fantastic Cat (https://animefreak.ws/m/JXOX) Episode Full

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE. Saki Picture Drama (https://animeflix.nl/m/Rl4x) Episode 7

KissAnime Ok: https://ok.ru/profile/579578743917/statuses/153417594747757