November 30, 2021 10:37
Магазин

Саудиска Арабија најави уникатен адреналински екстремен парк

Саудиска Арабија се обидува да ја намали зависноста од нафтата, но тоа не е пречка да ја искористи својата препознатлива индустрија – и за создавање сосем нови туристички атракции… Оваа блискоисточна земја објави планови за претворање на нафтена платформа во адреналински „екстремен парк” и одморалиште од 150.000 квадратни метри.

Овој парк ќе се наоѓа во Персискиот Залив.

Проектот е финансиран од Фондот за јавни инвестиции, а на паркот ќе има три хотели и 11 ресторани. Целиот комплекс ќе се состои од неколку поврзани платформи, со неколку адреналински понуди како што се банџи-скокови и скокање со падобран.

„Овој проект е единствена туристичка атракција којашто ќе привлекува туристи од целиот свет. Се очекува и повеќе луѓе од подрачјето на Персискиот Залив”, се вели во соопштението.

Засега не е познато кога овој адреналински парк ќе биде завршен и пуштен во употреба.

Website https://animeflv.uk: Watch Cross Road animeflv Episode Full kissanime

Website https://animepahe.cc: Watch Fullmetal Alchemist: Reflections animepahe Episode Full watch animes

Kimi ni Todoke - From Me To You Season 2 – A Crush (https://kissanime.mx/m/jM1Z) Episode Full

Website https://wcostream.cc: Watch Hey Yo Yorang (Dub) wcostream Episode 26 wcostream close enough

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD