October 26, 2021 00:34
Свет

Саудиска Арабија воведува тригодишна забрана за патување

Саудиска Арабија ќе воведе тригодишна забрана за патување за граѓаните кои ги кршат прописите, патувајќи во земјите од „црвената листа”, поради напорите да се спречи ширењето на коронавирусот и неговите нови видови, објави денеска државната новинска агенција.

Агенцијата цитираше неименуван службеник во Министерството за внатрешни работи дека некои државјани на Саудиска Арабија, на кои во мај им било дозволено да патуваат во странство, без претходна дозвола од властите првпат од март 2020 година, ги прекршиле регулативите за патување.

– За секој што ќе се докаже дека ги прекршил регулативите за патување, ќе подлежи на законска одговорност и големи казни по враќањето во земјата и ќе му биде забрането да патува три години, рече официјалното лице.

Саудиска Арабија забрани патување или транзит во неколку земји, вклучувајќи ги Авганистан, Аргентина, Бразил, Египет, Етиопија, Индија, Индонезија, Либан, Пакистан, Јужна Африка, Турција, Виетнам и Обединетите Арапски Емирати.

Website https://wcostream.cc: Watch Case Closed: The Fourteenth Target (Dub) wcostream Episode Full close enough wcostream

Animepahe: The Tokyo Project (Dub) anime episode Full online free at https://animepahe.cc dubbed anime

Watch Pugyuru Episode 13

AnimeBee: Food Wars! Shokugeki no Soma anime episode 24 online free at https://animebee.to free anime online

Hulkshare: https://www.hulkshare.com/animeflixnl

Torgi gov: https://torgi.gov.ru/forum/user/editDone/1431946.page