January 26, 2022 08:30
Спорт

Сасуоло го шокираше Милан на „Сан Сиро“

Милан немаше ниту еден пораз во првите 12 кола во Серија А, а сега за неполни 10 дена два пати загуби. Прв беше поразот на гости кај Фиорентина со 4:3, а сега пред своите навивачи загубија од Сасуоло со 1:3.

Почетокот на мечот не навестуваше дека Милан ќе загуби, посебно што домаќините поведоа со голот на Ромањоливо 21 минута. Само три минути подоцна Скамака израмни на 1:1 со прекрасен шут од далечина. До крајот на првиот дел, Кјаер си даде автогол и Сасуоло поведе со 2:1.

Во второто полувреме Сасуоло преку искусниот Берарди зголеми на 3:1 и потврди дека по втор пат за само седум месеци ќе си замине победнички од „Сан Сиро“. Во април оваа година, Сасуоло победи со 2:1 против Милан на негов терен.

Во вториот меч кој се играше од 15 часот, Болоња на гости минимално со 1:0 славеше над Специја, благодарение на голот на Арнаутовиќ во 83 минута. Со оваа победа, Болоња стигна до 21 бод и сега е на деветото место, додека Специја остана со 11 бодови и е на 17 место, последно кое носи опстанок.

watch subbed anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animefreaktv Mother of the Goddess’ Dormitory

anime freaks tv Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

watch anime AnimeFreak The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

AnimeFreak Boruto: Naruto Next Generations

dubbed anime Tokyo Revengers