January 26, 2021 13:17
Магазин

Сара Џесика Паркер ги опслужува клиентите во својот бутик за чевли

Извршната директорка и сопственичка на модната галантерија SJP Collection, Сара Џесика Паркер, им помагаше во изборот и подаваше шопинг-торби на купувачите во нејзиниот бутик во центарот на Менхетен во вторникот попладне.

Иронично, водечката локација на „Вест 54 стрит“ порано беше бутик на Маноло Бланк до затворањето во 2019 година.

55-годишната актерка, а сега и успешна деловна жена и дизајнерка на женски обувки, беше фотографирана како работи во сопствениот бутик.

На себе има Селин чевли со ниски потпетици од 425 долари, сив топ и тренирки потници преку бели хеланки.

Сара Џесика, позната по улогата на Кери Бредшо во хит-серијата „Сексот и градот“, неодамна изјави дека пандемијата и масовното иселување на добростоечките њујорчани ги остави локалните бизниси во маки.

How Not to Summon a Demon Lord Episode 12 at ANIMEFLIX animeflix food wars

Watch SK8 the Infinity Episode 1 (https://animeplanet.cc/m/NEOv/ep-1) at AnimePlanet anime planet dubbed