October 20, 2021 09:37
Свет

Санчез: Шпанија ќе започне со програма за вакцинација против коронавирусот во јануари

Шпанија ќе започне со сеопфатна програма за вакцинација против коронавирусот во јануари, најави денеска премиерот Педро Санчез.

Тој рече дека Шпанија и Германија се првите земји на Европската унија што подготвиле целосен план за вакцинација.

– Кампањата ќе започне во јануари и ќе има 13.000 точки за вакцинација, рече Санчез на прес-конференција по самитот на лидерите на Г-20.

Тој додаде дека Шпанија ќе ангажира повеќе здравствени работници за зајакнување на нејзиниот здравствен систем.

– Ни претстојат неколку тешки месеци, но планот е направен, рече Санцез. 

https://kissanime.mx kissanime your name

https://twistmoe.net free anime

Website https://animebee.to: Watch Miss Kobayashi's Dragon Maid Specials animebee Episode 7 anime stream

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

Kit: https://kit.co/animeflixnl

Dpi hochiminhcity: http://www.dpi.hochiminhcity.gov.vn/Lists/GopY/DispForm.aspx?ID=3766