November 29, 2020 21:21
Хроника

Санкционирани 725 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (17/18.11.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 725 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.