September 20, 2021 23:09
Хроника

Санкционирани 33 мотоциклисти на подрачјето на Штип

На 26.07.2021 во перодот од 20.00 до 02.00 часот на подрачјето на СВР Штип спроведена е акциска контрола за прекршоци кои ги прават возачите на мотоцикли во сообраќајот. За време на акциската контрола се констатирани 47 прекршоци од кои 33 по акциската контрола и сите биле соодветно санкционирани. При контролата биле санкционирани 22 мотоциклисти поради некористење заштитен шлем – кацига, 2 возачи поради управување возило без возачка дозвола, а поради измината важност на регистрацијата одземени се 9 мотоцикли, по чл.344 од ЗБСП. За време на контролата откриени и законски санкционирани се 14 останати прекршоци.

GoGoAnime: Rilakkuma and Kaoru anime episode 13 online free at https://gogoanime.be overlord gogoanime

K-On!: Ura-On! (https://animedao.nl/m/RXn1) Episode 7

Website https://4anime.biz: Watch Tottoko Hamtarou: Best Hit Ham-chan'zu Music Clip 4anime Episode Full 4anime app

Blade Runner: Black Out 2022 (Dub) (https://animeflix.nl/m/j5pa) Episode Full

Knowyourmeme: https://knowyourmeme.com/users/kiss-anime--5

Git feneas: https://git.feneas.org/gogoanimebe