March 9, 2021 10:57
Хроника

Санкционирани 244 возачи во Скопје, 24 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (14.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 244 мерки, од кои 24 за управување со брзина поголема од дозволената, 28 мерки за возење без возачка дозвола, 13 за нерегистрирани и технички неисправни возила, 7 санкции за управување под дејство на алкохол, 17 за користење на мобилен телефон и 6 мерки за поминување на затворен семафор (црвено светло).
Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? (https://crunchyrollfree.com/m/zoo9) Episode 2 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll one month free trial

The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Dub) Episode 24 at website https://gogoanime.be gogoanime pokemon