October 20, 2021 16:10
Хроника

Санкционирани 205 возачи во Ѓорче Петров

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Ѓорче Петров изречени се вкупно 205 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 34 лица, 27 технички неисправни и нерегистрирани возила, неносење заштитна маска 13… Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

 

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Website https://twistmoe.net: Watch O Maidens in Your Savage Season twistmoe Episode 12 teist moe

Website https://animekisa.in: Watch Mitsuboshi Colors animekisa Episode 12 animekisatv

Website https://gogoanime.be: Watch Madlax gogoanime Episode 26 gogoanime website

Bbuzzart: https://www.bbuzzart.com/profile/404245

Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/gogoanimebe/