January 24, 2021 12:30
Хроника

Санкционирани 202 возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 202 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 18 санкции, 13 мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, 65 санкции за непрописно паркирани возила, 49 возила се подигнати од „пајак“ службата и 21 санкција за ненозесење заштитна маска.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

The Irregular at Magic High School: Visitor Arc (https://animeflix.nl/m/W2lV) Episode 13 at website https://animeflix.nl animeflix kimi no na wa

I'm standing on 1,000,000 lives. (Dub) Episode 10 at website https://funimationfree.com funimation app pc