October 23, 2021 00:31
Хроника

Санкционирани 168 возачи во Скопје, 66 за брзо возење

На територијата на Град Скопје вчера во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, беа изречени 168 мерки, од кои 66 за возење повеќе од дозволената брзина, а 14 за возење без возачка дозвола.

Министерството за внатрешни работи информира дека се изречени три прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, четири за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се и осум санкции за користење мобилен телефон, 13 за возење под дејство на алкохол.

-Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, се наведува во соопштението на МВР.

Kiki to Lala no Papa to Mama ni Aitai (https://aniwatch.pro/m/AaR5) Episode Full

AnimeDao: Amagami SS+ Plus: Extra Episode+ Plus anime episode 8 online free at https://animedao.nl boruto animedao

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real

Website https://animeflv.uk: Watch Meow Meow Japanese History animeflv Episode 32 animeflv

Mapleprimes: https://www.mapleprimes.com/users/gogoanimelol

Myanimelist: https://myanimelist.net/profile/gogoanimelol