January 14, 2021 19:39
Хроника

Санкционирани 157 возачи во Илинден

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Само на територијата на Илинден изречени се вкупно 157 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 11 лица, 10 технички неисправни и нерегистрирани возила…

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.