Uncategorized

Санкционирани 150 возачи во Скопје, 62 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територијата на град Скопје изрече 150 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 62 санкции, 15 мерки за возење без возачка дозвола, осум за возење под дејство на алкохол, три санкционирани возачи на мотоцикли, четири мерки за возачи почетници, три санкционирани возила за минување на затворен сигнал-црвено светло.

Од МВР информираат дека ќе продолжат со засилените акциски сообраќајни контроли и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven One-Punch Man Episode 9

anime websites AnimeHeaven Attack on Titan Season 2

anime online Black Clover (Dub)

AnimeHeaven My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 23

AnimeHeaven Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 153

tải go88