Uncategorized

Санкционирани четири возила што вршат јавен превоз поради неисправност на територија на СВР Велес

Полициски службеници на СВР Велес денеска (27 јануари) од 8 до 12 часот спровеле акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, пред се автобуси и комбиња.При контролата, откриени и санкционирани се четири технички неисправни возила, од кои две возила имале неисправни сопирачки. Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 146

Death Note Episode 28

old animefreak To Your Eternity

AnimeFreak Tokyo Ghoul Episode 5

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone