January 24, 2022 20:56
Спорт

Сане: Сакам да го достигнам нивото на кое бев пред повредата

Напаѓачот на Баерн, Лерој Сане пред натпреварот од Лигата на шампионите со Динамо Киев проговори за состојбата по повредата.

– Се обидувам да ја преточам негативната енергија во позитивна. Сега во однос на физичката подготвеност се чувствувам многу добро, влегов во добар ритам. Сакав да покажам што можам и да се вратам на нивото на кое бев пред повредата. Повторно постигнав добар напредок, изјави Сане за официјалната веб-страница на Баерн.

Натпреварот Динамо – Баерн ќе се одигра утревечер со почеток во 18:45 часот.

По четири кола во Е-групата во Лигата на шампионите, лидер е Баерн со максимални 12 бода, Барселона е втора со 6, Бенфика има 4, Динамо Киев е последен со 1 бод.

watch anime free. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

english anime AnimeFreak Bleach

AnimeFreak The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 1

Your Lie in April

anime freaks website AnimeFreak My Hero Academia Season 3

AnimeFreak Mother of the Goddess’ Dormitory