November 29, 2021 20:58
Магазин

Сандра Булок се присетила на гест со кој Киану Ривс ја воодушевил пред 25 години

Сандра Булок се присетила на анегдота со миленикот во Холивуд, Киану Ривс, со кој во 1994-та година го снимала филмот „Speed“.

Булок за „Esquire“ раскажала дека еднаш во разговор со Киану рекла дека никогаш не пробала тартуфи, ниту шампањ.

Неколку дена подоцна, Ривс пристигнал пред нејзиниот дом со мотор, со цвеќе, шампањ и тартуфи во рака.

„Само помислив дека би можела да пробаш тартуфи и шампањ, да видиш какви се…“, ѝ рекол Ривс. Ова се случило пред околу 25 години.

Во 2018-та година актерката признала дека се заљубила во Ривс додека го снимале филмот „Speed“. Мислела дека не е обострано. Меѓутоа, подоцна Киану потврдил дека всушност било обострано.

„Таа не ни знаеше дека сум заљубен во неа“, раскажал тој.

Ривс важи за еден од најсимпатичните лица во Холивуд. Неодамна ја изненадил филмската екипа која работела со него со скапоцени подароци – на секој од нив му купил Rolex.


Dokuro the Ghost Episode Full

https://animeflix.nl animeflix safe

Website https://wcostream.cc: Watch The Chair wcostream Episode Full watch anime

KissAnime: Majime ni Fumajime Kaiketsu Zorori anime episode 97 online free at https://kissanime.mx kissanime boruto

Watch Fena: Pirate Princess (Dub) Episode 12