August 5, 2021 04:36
Магазин

Само 6 месеци по смртта на нејзиното момче, Мерил Стрип се омажи за друг: Никој не веруваше дека бракот ќе преживее

Љубовта родена во пријателство и разбирање, ги преживеа сите неволји

Сите знаеме дека успехот за Мерил Стрип не е странски концепт. За време на нејзината богата кариера, оваа актерка беше номинирана за Оскар 21 пати, а златната статуа ја однесе во својот дом три пати.

Поимпресивно од сите награди е што Мерил е во брак со скулпторот Дон Гамер веќе четириесет и три години.

Сè започна кога, во 1978 година, Мерил го загуби своето момче, кое почина од рак на белите дробови. Запрепастена од болката и загубата, Мерил наоѓа утеха во Дон Гамер, најдобриот пријател на нејзиниот брат.

Мерил имала 29 години кога го снимала Крамер против Крамер. За време на снимањето, таа останала во станот на Дон Гамер. Потоа го освои својот прв Оскар.

Само шест месеци по смртта на нејзиното момче, Мерил се омажи за Дон во задниот двор на куќата на нејзините родители во септември 1987 година.

 

Никој не веруваше дека нивниот брак ќе преживее. Дури и мајката на Мерил Стрип не беше оптимист за новата и луда љубов на нејзината ќерка. Сепак, Дон Гамер остана со познатата актерка повеќе од четириесет години.

Мерил и Дон имаат четири деца: музичарот Хенри Волф (41); Актерките Мејми (37) и Грејс (35) и моделот Луиза Гамер (30).

Преземено од Женско магазин

4Anime Watch anime online, English anime online HD. The Royal Tutor (https://4anime.biz/m/avaa) Episode 12

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE. Natsume Yujin-cho the Movie: Ephemeral Bond Episode Full

https://animeheaven.pro anime heaven au. Blue Exorcist: Kyoto Saga Episode 12

KissAnime Zintro: https://www.zintro.com/profile/zid408d375?ref=Zid408d375