January 25, 2022 06:28
Спорт

Само реми за ПСЖ против Ница

Пари Сен Жермен беше во славеничко расположение, се славеа „Златната топка“ за Лионел Меси и наградата за голман на годината која ја доби Џиџи Донарума, но не се прослави и победа над Ница во мечот од француската Лига 1.

Немаше погодок на „Паркот на принцовите“, иако ПСЖ упати 22 шута, од кои пет во рамките на голот на гостите.
Иако „светците“ доминираа, играа во силен состав со Меси и Мбапе во нападот, не успеаја да го скршат гостинскиот отпор. И покрај многуте шанси пред голот на Ница, обидите на Хакими, Мбапе, Ди Марија, Мендеш не беа реализирани, а на спротивната страна најопасен беше Долберг.

ПСЖ е убедливо први со 12 бода пред Марсеј. Марсеј кој има и еден меч помалку од Светците, вечерва победи во Нант со 1-0.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

english anime My Hero Academia Season 4

AnimeHeaven Attack on Titan

animes online AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 21