September 25, 2021 02:22
Македонија

Само десетина домаќинства досега одбиле да се попишат

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во вечерашното гостување на ТВ 24 рече дека минорна е бројката на оние граѓани кои одбиле да се попишат.

-Бројката на оние кои одбиваат е многу мала, би рекол минорна. Не би можел да кажам конкретна бројка, но десетици, дали се и десет. И со тие што првично одбиваат по дополнителни разговори најчесто прифаќаат да се попишат. Ќе продолжиме да разговараме со сите граѓани кои ќе одбијат, иако имаме и право на одредени санкции. На крајот, оние што дефинитивно ќе одбијат да се попишат ќе бидат санкционирани. Сттанува збор за прекршочна казна од 300 евра, вели Симовски.

Website https://animeflix.nl: Watch Persona 4 the Golden Animation: Thank you Mr. Accomplice animeflix Episode Full animeflix boruto

Website https://gogoanime.be: Watch Batman Ninja (Dub) gogoanime Episode Full gogoanime

Shigurui: Death Frenzy Episode 12

AnimeTV Watch english anime Online in HD for FREE

Metooo: https://www.metooo.com/u/animeflixnl

Gogoanimebe business: https://gogoanimebe.business.site/