August 25, 2019 22:27
Живот

Сама дома се породувала со помош на видеа со упатства од ЈуТјуб

Сама дома се породувала со помош на видеа со упатства од ЈуТјуб

Индијка и нејзиното бебе починале затоа што таа сама дома се породувала со помош на видеа со упатства од ЈуТјуб.

26-годишната жена се обидела да се породи сама во изнајмен стан во неделата навечер. Несреќата е откриена кога соседите забележале крв од нејзината соба и го предупредиле газдата.

Тој ги пронашол починатата жена и бебето, со ножици, нож и конец во близина. Се верува дека неименуваната жена се плашел од „општествената стигма која е врзана за немажените мајки“.

Полицијата во понеделникот ја потврди смртта на мајката и бебето. Трагедијата се случила во подрачјето на Биландпур во Горакхур во Индија, пренесува Хиндустан Тајмс.

„Станодавачот Рави Упадиај ја отворил вратата и ја пронашол жената и новороденото машко бебе како лежат мртви“, вели шефот на полицијата Рави Раи. „Веднаш ја известил полицијата, која дошла до местото и ги испратила телата на обдукција. Нејзиниот смрат телефон откри дека гледала снимки на ЈуТјуб „како сами да се породите“ и други снимки за безбедно породување“.

Нови вести

Кога ќе видите што се случува со тетоважата на оваа девојка, ќе останете без текст

24news

Вистина која ќе ве шокира: Еве што навистина се случува кога ќе ве излиже куче

24news

Вијагра од минута во минута, еве што се случува кога ќе ја испиете сината пилула

24news