Свет

Саливан: Санкциите кон Русија нема да бидат само економски

Американскиот амбасадор во Москва Џон Саливан денеска изјави дека економските санкции ќе бидат само дел од одговорот на руската воена инвазија на Украина.

Тој појасни дека другите мерки ќе вклучуваат контрола на извозот и посилна одбрана на сојузниците во Европа и ќе ја спречат работата на гасоводот Северен тек 2, објави „Ројтерс“.

Тој предупреди дека големината на руската толпа на украинската граница ќе овозможи инвазијата да се случи речиси без предупредување. Саливан нагласи дека одговорот на САД на руските безбедносни гаранции вклучува контрапредлози за воени вежби и ракети во Европа.

Агенцијата Интерфакс го цитира Саливан, кој рекол дека Русија ќе се соочи со остри последици во случај на натамошна агресија против Украина.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

JUJUTSU KAISEN (Dub)

english dubbed anime ANIMEFLIX Dragon Ball Super

ANIMEFLIX JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

ANIMEFLIX Gintama

How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 5

tải go88