October 17, 2019 08:10
Македонија

Салвини со честитка: Среќен празник Македонци! (ВИДЕО)

Најпопуларниот италијански политичар Матео Салвини преку видео порака на сите Македонци им го честита празникот 8 септември.

На видеото се гледа дека Салвини е во друштво со нашинци кој се во Италија. Тој ја искористи приликата да испрати добри зборови и да го честита денот на независноста на Република Македонија. Благодарност до Матео Салвини.

Среќен празник Македонци од идниот премиер на Италија Матео Салвини и од Стојан Маџов и Кристијан Маџов

Posted by Stojan Madzov on Недела, 08 септември 2019

Нови вести

Заев- Туск: Северна Македонија и граѓаните ги исполнија сите услови за донесување одлука за почеток на преговори

Filip

За Макрон прерано е за преговори, Меркел се надева на компромис

Filip

Заев – Сасоли: Секоја друга одлука освен преговори ќе биде поттик за регресивни процеси во земјата и регионот

Filip