Спорт

Салах може да го замени Мбапе во ПСЖ

Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах, може да се пресели во Пари Сен-Жермен во летниот преоден рок.

Според „TF1″, 28-годишниот Египќанец треба да го замени Килијан Мбапе. Договорот на Мбапе со парижаните завршува во 2022 година, па многу веројатно тој ќе биде продаден ова лето.

Во тековната сезона, Салах одигра 30 натпревари во Премиер лигата, на кои постигна 19 гола и забележа три 3 асистенции.

Порталот „Transfermerkt.com” го проценува фудбалерот на 110 милиони евра.

4Anime my hero academia 4anime: Watch The Promised Neverland Episode 2 (https://4anime.biz/m/XvAq/ep-2)

AnimeDao animedao list: Boruto: Naruto Next Generations (Dub) (https://animedao.nl/m/BErA) Episode 105