January 21, 2022 01:12
Спорт

Сакаат да го избркаат, но ако игра и победи, на Ѓоковиќ ќе мора да му изградат споменик

Новак Ѓоковиќ вчера извојува голема победа над австралиските власти бранејќи се пред Федералниот суд од нивните неосновани обвинувања и барем привремено ја избегна депортацијата, за која се залагаа владејачките структури на Австралија.

Се уште постои можност на Србинот да му биде укината визата, па, иако веќе тренира, најдобриот светски тенисер ќе остане без настап на Австралија Опен. Но ако игра и победи може да им остави еден спомен од целиот овој несреќен настан.

Имено, како што истакна тенискиот тренер Дејан Којиќ, „големиот“ голем проблем за австралиската влада „е што доколку Ѓоковиќ успее да го освои трофејот во Мелбурн по десетти пат, неговата биста ќе мора да се изгради пред Род Лејвер Арената.

animes online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

english dubbed anime Bleach

stream anime online Horimiya

4Anime Fairy Tail

4 anime biz 4Anime So I'm a Spider, So What?

4Anime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?