September 20, 2021 23:00
Свет

САД ќе продолжат да го бомбардираат Авганистан доколку талибанците продолжат со офанзивата врз Кабул

САД ќе продолжат да го бомбардираат Авганистан доколку талибанците ја продолжат офанзивата на Кабул.

-Талибанците го напаѓаат Кабул од мај годинава, а ако тоа продолжи, САД ќе продолжат да даваат поддршка на авганистанската влада, изјави денеска шефот на воените операции во таа држава, Кенет Мекензи.

– САД ги засилија воздушните напади како поддршка на авганистанските сили и ние ќе продолжиме да ги поддржуваме доколку талибанците продолжат со нападите, нагласи Мекензи.

AnimeDao: To Heart 2: Dungeon Travelers anime episode 2 online free at https://animedao.nl boruto animedao

Website https://gogoanime.be: Watch Once Upon a Time... Life gogoanime Episode 26 gogoanime dragon ball z

Watch Berserk Recap Episode Full - Raw

Little Charo 2: Adventure in the Middle World (https://animeflv.uk/m/KeE0) Episode 5

Guides: https://guides.co/p/gogoanimebe

Starity: https://starity.hu/profil/293399-animeflixnl/