September 24, 2021 09:18
Свет

САД со порака до Русија: Аплицирајте за виза

Портпаролот на Стејт департментот, Нед Прајс, рече дека толкувањето на рускиот амбасадор во САД, Анатолиј Антонов, за ситуацијата со 24 руски дипломати е неточно.

Како што наведуваат светските медиуми, на нив ќе им се доделат американските визи.

Тој на брифинг со новинарите рече дека руските дипломати „можат да поднесат барање за продолжување на визата“ и додаде дека овие апликации се одлучуваат „од случај до случај“, пренесува „Ројтерс“.

Антонов претходно во интервју за списанието „Национален интерес“ рече дека САД и предадоа на Русија список од 24 дипломати кои треба да ја напуштат земјата до 3 септември поради истекот на визите.

Москва и Вашингтон веќе некое време се во судир, а односите дополнително се заладија откако американскиот претседател Џо Бајден изјави дека верува оти рускиот претседател Владимир Путин е убиец.

Тензиите, сепак, се намалија по состанокот на 16 јуни, пренесува „Ројтерс“.

Website https://aniwatch.pro: Watch Miyanishi Tatsuya Gekijou: Omae Umasou da na aniwatch Episode 20 aniwatch.me

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Witch Hunter Robin Episode 26

AnimeDao: Armed Girl's Machiavellism (Dub) anime episode 12 online free at https://animedao.nl anime sites

Youmagine: https://www.youmagine.com/animefreakws

Linkhay: https://linkhay.com/u/gogoanimebe