November 30, 2021 08:11
Балкан

САД на Анкара ѝ дале нова понуда за продажба на воени авиони наместо Ф-35

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави денеска дека САД и предложиле на Анкара продажба на борбени авиони Ф-16, во замена за инвестицијата на Турција во програмата за авиони Ф-35.

Анкара беше отстранета од таа програма откако го купи одбрамбениот систем С-400 од Русија.

Претходно овој месец, Ројтерс објави дека Турција испратила барање до САД да купат 40 авиони Ф-16 и близу 80 парчиња опрема за надградба на постојните воени авиони.

A Certain Magical Index II Episode 24

https://animedao.nl animedao official site

Website https://animepahe.cc: Watch Eromanga Sensei animepahe Episode 12 dubbed anime

Mermaid Melody: Pichi Pichi Pitch (Dub) Episode 1

MUSHI-SHI: Suzu no Shizuku Episode Full