November 28, 2021 07:03
Свет

САД му се закануваат на Иран со воена интервенција поради производство на нуклеарно оружје

САД се заканија дека ќе применат воена сила против Иран доколку дипломатијата не успее да го спречи Техеран да произведува нуклеарно оружје, првпат реагирајќи на израелските предупредувања кон Иран.

– Вашингтон смета дека дипломатското решение е најдобриот начин да се спречи Исламската република да стане нуклеарна сила, изјави американскиот државен секретар Ентони Блинкен на заедничката прес-конференција со израелскиот колега Јаир Лапид во Вашингтон.

https://animefreak.ws anime freak attack on titan

AnimeTV: You’re Under Arrest! Mini Specials (Dub) anime episode 5 online free at https://animetv.cc all anime tv

Durarara!! Specials (Dub) Episode 2

ANIMEFLIX: TAMAYOMI: The Baseball Girls (Dub) anime episode 12 online free at https://animeflix.nl dragon ball super animeflix

WCOStream - Watch anime online, English dub anime