April 20, 2021 18:23
Македонија

САД и донираат 1.296 автоматски пушки М-4 на Армијата на РС Македонија

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз денеска во касарната во Ѓорче Петров ќе присуствуваат на примопредавањето на американска донација од 1.269 автоматски пушки М-4 за потребите на Армијата на Република Северна Македонија.

По примопредавањето на американската донација министерката Шекеринска и амбасадорката Брнз ќе дадат изјави за медиумите.

4Anime websites like 4anime: Watch My Hero Academia (Dub) Episode 11

AnimeHeaven one piece anime heaven: Watch Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode 2 (https://animeheaven.pro/m/JdAo/ep-2)