October 22, 2021 09:50
Балкан

САД ги предупредуваат своите граѓани да не патуваат во Србија,Словенија, Албанија…

Американското министерство за надворешни работи ги предупреди државјаните на САД да не патуваат во Србија поради лошата епидемиолошка состојба предизивикани од коронавирусот, но и да бидат особено внимателни поради криминал aко се во таа земја.

Стејт департментот ги предупреди граѓаните да не патуваат во Србија и осум други дестинации поради вирусот, вклучувајќи ги Словенија, Албанија, Литванија, Авганистан, Гренада, Белизе, Сент Китс и Невис и Маурициус.

Се наведува дека тие држави се меѓу земјите од четврти степен во кои е регистрирана значителна распространетост на коронавирусот. Според податоците на Министерството за здравство на Србија, од вчера, уште 27 лица починале од Ковид-19. Бројот на новозаразени продолжува да расте, а инфекција е потврдена во претходните 24 часа кај 6.249 од 21.163 тестирани лица.

Fish in the Trap (https://animeheaven.pro/m/N6DK) Episode Full

GoGoAnime: Super Street Fighter IV anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime official site

AnimeKisa: Manga Nippon Mukashibanashi (1976) anime episode 100 online free at https://animekisa.in free anime

Website https://kissanime.mx: Watch Ontama! kissanime Episode 5 kissanime boruto

Coub: https://coub.com/animefreakws

Video-bookmark: http://www.video-bookmark.com/user/gogoanimebe