Македонија

Русковска: Ми се закануваа дека ќе ме убијат ако не ги осудам Зоран и Вице Заеви

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот. Случајот го пријавила веднаш во Министерството за внатрешни работи, по што добила дополнително обезбедување, согласно законот, објави Дојче Веле.

„Писмата пристигнаа околу 23-24 декември минатата година. Заканите беа во смисла дека невини и угледни граѓани се во затвор, а „криминалците Зоран и Вице Заеви“ биле на слобода. Ако веднаш не ги осудам ќе бидам убиена. Двете писма беа во таа смисла, вели Русковска за Дојче Веле.

Jавниот обвинител Љубомир Јовески денеска се пожали дека добил закани по животот преку препорачано писмо.
Заканата, како што се наведува во писмата, е од терористичка организација која се бори и убива за неправда и нејзините членови се подготвени да гинат за целите на организацијата.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

My Hero Academia Season 5 (Dub)

stream anime online AniWatch Fairy Tail (Dub)

anime stream Komi Can’t Communicate

AniWatch Attack on Titan Final Season Part 2

watch animes DARLING in the FRANXX (Dub)