June 28, 2022 08:37
Свет

Руски единици вршат деминирање во Азовстал

Руски единици почнаа со деминирање во челичарницата „Азовстал” во Мариупол, соопшти руското Министерство за одбрана, пренесува Известија.

Се наведува дека руските единици за два дена деактивирале повеќе од 100 експлозивни направи.

https://tai.go88.is/

sunwin danh bai doi thuong