June 26, 2022 15:51
Свет

Руските сили собориле три украински авиони

Руските системи за противвоздушна одбрана соборија украински авион Су-24 во областа на Змискиот Остров, изјави претставникот на Министерството за одбрана на Русија, Игор Конашенков.

Тој изјави дека два авиони Су-25 на украинските воздухопловни сили биле соборени во регионот на Николаев, пишува Известија.

Уништени се и 10 украински беспилотни летала, додаде Конашенков.

bầu cua go88 Go88 Club | Go88.Live - Thiên Đường Cờ Bạc Online https //go88. vin

sunwing check i Game bài số 1 Châu Á - Link tải Sunwin 2022 cách tải sunwin