November 27, 2021 03:15
Магазин

Рускиот режисер на вселенски филм вели следна дестинација е Месечината или Марс

Рускиот режисер Клим Шипенко во вторникот изјави дека е подготвен да снима филм на Месечината, па дури и на Марс, откако се врати од 12-дневниот престој на Меѓународната вселенска станица каде се снимаа сцени за првиот филм во орбита.

Шипенко и актерката Јулија Пересилд се вратија на Земјата во неделата откако собраа повеќе од 30 часа материјал за „Предизвик“, прогласен за прв вселенски филм, а руските медиуми го поздравија како светско достигнување.

Запрашан за можно продолжение на Месечината, Шипенко на прес-конференција рече: „Подготвени сме. Веруваме дека вселенскит филм треба да се снима во вселената. Ако станува збор за Месечината, ќе одиме на Месечината, ако е Марс, одиме на Марс.“

„Зошто да не? Зошто еден филм треба да се снима во студио? ”

Руските државни медиуми обезбедија целосно покривање на космичкиот филмски потфат, наслонувајќи се на убава приказна во време кога деловните титани Илон Маск и Џеф Безос се на насловните страници на светските медиуми со лансирање сопствени ракети, а самата руска вселенска програма претрпе одложувања, дефекти и корупциски скандали, пишува „Ројтерс“.

„Секоја секунда беше големо откритие“, рече Пересилд, која во филмот глуми лекарка која треба да отпатува до вселенската станица (ИСС) за да го спаси животот на еден космонаут.

Website https://animeflv.uk: Watch Youjo Senki: Senkyou Houkoku animeflv Episode Full devilman crybaby animeflv

Website https://twistmoe.net: Watch The Way of the Househusband Part 2 twistmoe Episode 5 anime twist

The Story of Cinderella (Dub) Episode Full

AnimeBee: Idol Angel Welcome Yoko anime episode 1 online free at https://animebee.to english dubbed anime

KissAnime: Protect Me anime episode 22 online free at https://kissanime.mx kissanime down