April 15, 2021 01:49
Македонија

Рускиот амбасадор Баздникин во посета на Штип

Рускиот амбасадор Сергеј Баздникин денеска беше во посета на Штип, каде што оствари средба со градоначалникот Сашко Николов.

Приоритетни теми на разговор биле здравството, образованието и економијата, се наведува во соопштението за средбата.

По состанокот, Баздникин дал изјава во врска со процесот на достава на руската вакцина „спутник В“ во Македонија.

„Договорот предвидува снабдување со 200.000 дози од вакцината ‘спутник В’, што е количина за имунизација на 100.000 лица. До денес испорачани се 6.000 дози. Во моментот се работи за испораката на преостанатите количини од препаратот. Руската страна доследно ќе ги исполнува своите обврски од договорот за да обезбеди испорака на вакцините во вашата земја“, нагласил рускиот амбасадор.

GoGoAnime one punch man season 2 gogoanime: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 22 (https://gogoanime.be/m/jpVZ/ep-22)

4Anime 4anime safe: Horimiya (https://4anime.biz/m/ONB2) Episode 13